
Podcast: Play in new window | Download | Embed
Subscribe: Apple Podcasts | Google Podcasts | Amazon Music | iHeartRadio | Stitcher | Blubrry | Email | TuneIn | Deezer | RSS
I found a product that costs $6 to $8 to manufacture and I can sell it from $27 to $30 but I don’t have enough capital to supply the whole month. I have, let’s say enough for 50 units when I need 300 to…